Dodany: 2011-03-17 08:41:44

Partnerstwo publiczno-prywatne a unia europejskaMożliwości jakie polskim przedsiębiorcom dało przystąpienie naszego kraju do wspólnoty są dziś ogromne. Dzięki finansowaniu, jakie spływa do instytucji publicznych bardzo dużo zyskują przedsiębiorcy, którzy wykorzystując partnerstwo publiczno – prywatne zapewniają sobie pewne finansowanie swej działalności.

 

W odróżnieniu od tradycyjnych firm finansowania bieżących potrzeb, partnerstwo publiczno – prywatne jest znacznie efektywniejszą firmą współpracy. Wszystko dlatego, że podmiot prywatny podejmuje współpracę z instytucją samorządową, która dysponuje wysokim budżetem na realizację zadań publicznych. Współpraca rozpoczyna się od organizacji przetargu na wykonanie określonych zadań zleconych. Firma przystępująca do rywalizacji zmuszona jest dokonać wpłaty wadium, najczęściej w wysokości 10% kwoty przetargu.

 

W momencie wygrania, kwota ta zaliczana jest na poczet czynności wykonawczych a więc na zapewnienie odpowiedniej infrastruktury, umożliwiającej doprowadzenia prac do końca. Jak w każdym przypadku, tak i tutaj podpisywana jest stosowna umowa, na której to właśnie opiera się partnerstwo publiczno prywatne. Określa ona wszystkie wytyczne, prawa i obowiązki oraz ryzyko obydwu stron w realizowanym projekcie oraz wynagrodzenie za jego wykonanie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Partnerstwo publiczno-prywatne a unia europejska
Nick: