Dodany: 2011-03-17 08:37:20

Polska w Unii EuropejskiejObecność polski w unii europejskiej jest niezmiernie istotna. Dzięki temu, iż wstąpienie do paktu miało miejsce 1 maja 2004 roku wraz z takimi państwami jak Litwa, Łotwa, Estonia, Cypr, Malta, Republika Czeska, Słowacja jak również Słowenia i Węgry nasz kraj może znacznie szybciej się rozwijać, niejednokrotnie wyprzedając inne państwa europejskie.

 

Dzięki Unii ma możliwość rozwijać się również partnerstwo publiczno – prywatne. Główną jego zaletą jest to, iż prywatne firmy, startujące w przetargach publicznych, finansowanych ze środków wspólnotowych, dostępnych poprzez różne programy są w stanie zapewnić sobie finansowanie na dalszą działalność. W niektórych przypadkach partnerstwo publiczno – prywatne będzie wymagało zapewnienia niezbędnej infrastruktury jak również całości środków na realizacje powierzonych zadań, nie mniej jednak przedsiębiorcy decydujący się na taki krok z pewnością nie stracą.

 

Wiele zasad na jakich opiera się partnerstwo publiczno – prywatne można następnie przenieść na grunt współpracy z firmami prywatnymi. Podmiot startujący w przetargu publicznym, wygrywając go ma możliwość otrzymania również ciekawych propozycji współpracy od dużych przedsiębiorstw..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Polska w Unii Europejskiej
Nick: