Dodany: 2011-03-17 08:28:16

Czym jest Unia EuropejskaNajważniejszą instytucją w europie jak nie trudno domyślić się jest Unia Europejska, będąca związkiem kilkudziesięciu państw w tym także i Polski. Zadania jakie realizuje, wykonywane są przy pomocy szeregu innych, powiązanych z nią instytucji zarówno na szczeblu europejskim jak również na gruncie prawa poszczególnych państw.

 

W przypadku Polski, większość zadań jest realizowanych przez partnerstwo publiczno – prywatne. Mowa tutaj przede wszystkim o rozdzielaniu środków, pochodzących z unijnego budżetu na realizację różnego typu projektów. To jakie zadania będą mogły być realizowane przez partnerstwo publiczno – prywatne ustalane jest przede wszystkim na szczeblu wojewódzkim a następnie środki przeznaczone na poszczególne projekty wędrują do samorządów, które ot organizują przetargi na wykonanie określonych zadań.

 

Tutaj partnerstwo publiczno – prywatne umożliwia wzięcie w nich udziału przedsiębiorcom, w tym również firmom przeprowadzającym różnego typu szkolenia w tym również dla przyszłych przedsiębiorców.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest Unia Europejska
Nick: