Dodany: 2011-03-17 08:20:06

Jakie są rodzaje wynagrodzeń w partnerstwie publiczno-prywatnymObecnie jedną z możliwości na zyskanie zewnętrznego finansowania przedsięwzięć przez firmy prywatne jest partnerstwo publiczno – prywatne. Opiera się ono w każdym przypadku na przystąpieniu podmiotu prywatnego, będącego jednocześnie przedsiębiorstwem do organizowanego przez instytucję publiczną.

 

W tym przypadku konieczne jest jednak poniesienie kosztów przystąpienia do rywalizacji o kontrakt. Mowa oczywiście o wpłacie w odpowiedniej wysokości wadium, które, gdy podmiot wygra przetarg zaliczane jest na poczet kosztów inwestycji. Następnie ma miejsce podpisanie umowy o przystąpieniu do wykonania zadań o partnerstwo publiczno – prywatne. Pośród jej punktów muszą się znaleźć nie tylko prawa i korzyści firmy prywatnej, podejmującej się realizacji ale również i instytucji publicznej, która zajęła się organizacją przetargu.

 

W umowie tej znają się również informacje nt. ryzyka, jakie każda ze storn umowy ponosi w przypadku nie wywiązania się z postanowień jak również jakie wynagrodzenie otrzyma, gdy inwestycja zostanie ukończona. Gry ma się na uwadze partnerstwo publiczno – prywatne i wynagrodzenie za wykonanie to może ono sięgać od kilkunastu tysięcy do nawet kilku, kilkunastu milionów złotych, w zależności od jego zakresu..

Nick: