Dodany: 2011-03-17 08:13:06

Jakie są rodzaje umów w partnerstwie publiczno-prywatnymWielu przedsiębiorców by zapewnić finansowanie prowadzonej przez siebie firmie coraz częściej decyduje się na partnerstwo publiczno – prywatne czyli mówiąc dokładniej na umowę pomiędzy nimi a instytucją publiczną.

 

Dzięki temu firma zyskuje nowe zlecenia na wykonanie określonych prac, związanych z realizacją zadania publicznego, które zostało zlecone przez podmiot publiczny. Instytucja publiczna natomiast pewność, iż zadania zakreślone w umowie zostaną wykonane na czas i przy wskazanych środkach, jakie deklaruje się ponieść przedsiębiorstwo przystępujące do przetargu.

 

Co do doradców umów, jakie wykorzystuje partnerstwo publiczno – prywatne powiedzieć należy, iż w większości przypadków są one do siebie bardzo podobne. W każdej z nich znajdują się bowiem prawa i obowiązki obu stron jak również ponoszone z tytułu umowy ryzyko jak również i wysokość wynagrodzenia dla firmy, która podjęła się realizacji zadań. W umowie o partnerstwo publiczno – prywatne znajdują się również korzyści, jakie ma przynieść wykonanie danych zadań publicznych, realizowanych przez podmiot prywatny..

Nick: