Dodany: 2012-02-29 13:13:24
 

Kryteria wyboru projektu w ramach PPPMówiąc o kryteriach wyboru najkorzystniejszej oferty spośród firm ubiegających się o wykonanie danych prac poprzez partnerstwo publiczno- prywatne powiedzieć należy przede wszystkim o tym, że nie tylko krajowi przedsiębiorcy mają możliwość wzięcia udziału w przetargach na wykonanie zadań opisanych w informacji przetargowej.

 

Udział w walce o zlecenie mogą wziąć również firmy zagraniczne. Najważniejszym kryterium jest bowiem cena oraz czas na wykonanie wszelkich czynności, które mają być w ramach danego projektu wykonane. Oczywiście nie bez znaczenia jest również fakt, że niekiedy partnerstwo publiczno-prywatne można rozumieć w różny sposób, choć właśnie regułą jest, że przetargi wygrywają firmy które zaproponują najkorzystniejszą cenę oraz czas.

 

Nieraz zdarza się jednak tak, że niektórych projektów nie da wykonać się taniej niż określone sumy choć tak twierdzą niekiedy przedstawiciele firm ubiegających się o możliwość współpracy z podmiotem administracji publicznej. Było już mnóstwo sytuacji, w których Irmy proponując drastycznie niskie koszty wykonania nie były w stanie wywiązać się z umowy o partnerstwo publiczno – prywatne w terminie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kryteria wyboru projektu w ramach PPP
Nick: