Dodany: 2012-02-29 13:10:41
 

Wdrażanie projektu PPPRealizacja wszelkiego rodzaju zadań związanych z działalnością podmiotów administracji publicznej odbywać się będzie przez partnerstwo publiczno – prywatne. Metoda ta, pomimo, że nie należy do najprostszych sposobów finansowania działalności firmy i nie jest nowa to bardzo często niesie za sobą mieszane uczucia większości przedsiębiorców.

 

Ażeby projekt w którym partnerstwo publiczno – prywatne mógł zostać wdrożony konieczne jest przede wszystkim określenie jego przedmiotu. Tym może zająć się jednak tylko i wyłącznie organ administracji, który rozpisuje przetarg na jego wykonanie. Oczywiście, aby mogła być realizowana inwestycja poprzez partnerstwo publiczno-prywatne przetarg musi zostać rozstrzygnięty. Widać to doskonale zwłaszcza teraz, kiedy zbliżają się Mistrzostwa Europy w Piłce nożnej pomijając oczywiście fakt, że niektórzy podwykonawcy nie wywiązali się terminowo ze swoich zobowiązań.

 

Przykładem może być jeden z odcinków autostrady. Nadmienić przy tym należy, że z zobowiązania nie wywiązał się chiński podwykonawca a nie firma z Polski..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wdrażanie projektu PPP
Nick: