Dodany: 2012-02-29 13:04:15
 

Zasady wybierania partnerów w ramach PPPKażdy przedsiębiorca prowadzący niewielką firmę, zatrudniającą często jedynie kilka osób marzy o tym aby jego przedsiębiorstwo stało się kiedyś duża korporacją, która będzie mogła konkurować nie tylko na rynku lokalnym lecz również w znacznie szerszym spektrum.

 

Taką możliwość jak nie trudno domyślić się dawać będzie partnerstwo publiczno – prywatne. Ten sposób współpracy ma dosyć specyficzny charakter. Dotyczy bowiem kooperacji pomiędzy firmą prywatną (niezależnie od jej wielkości) a organem administracji publicznej, która przy pomocy pierwszego podmiotu będzie starać się realizować zadania, które zostały jej zlecone przez organy nadrzędne poprzez partnerstwo publiczno - prywatne.

 

Współpraca ta jednak nie opiera się na zwykłych umowach jakie obowiązują w stosunkach prawnych pomiędzy firmami. Zasady kooperacji gdy chodzi o partnerstwo publiczno – prywatne opierają się bowiem na wyłonieniu przez organ administracyjny partnera do wykonania zadań na które został rozpisany przetarg przez instytucję finansującą przedsięwzięcie którą może być każdy urząd państwowy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zasady wybierania partnerów w ramach PPP
Nick: