Dodany: 2012-02-29 12:45:00
 

PPP a dotacje z Unii EuropejskiejProwadzenie własnego biznesu jak nie trudno domyślić się wymagać będzie odpowiednich środków pieniężnych czy to przeznaczonych na działalność operacyjną czy też inwestycje, które pozwolą stać się firmą bardziej konkurencyjną w swoim sektorze.

 

Są jednak branże w których tylko w wyłącznie partnerstwo publiczno-prywatne będzie w stanie się sprawdzić. Organizowane przez organy administracji przetargi na realizację zadań związanych z rozwojem regionu poprzez środki z unii europejskiej dotyczą przede wszystkim firm budowlanych, których głównymi zadaniami będą inwestycje energetyczne czy budowlane.

 

Tak czy inaczej na każdą z nich będą musiały zostać rozpisane odpowiednie przetargi. Wyróżniamy ich dwa typy, co nie zmienia jednak faktu, że partnerstwo publiczno – prywatne jest jednym z kluczowych ich kryteriów. One po prostu nie mogą się bez nich obejść. Oczywiście przepisy prawa muszą być ściśle skorelowane z prawem unijnym aby partnerstwo publiczno – prywatne nie naruszało norm nadrzędnych którymi są przepisy prawa unijnego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu PPP a dotacje z Unii Europejskiej
Nick: