Dodany: 2012-02-29 12:43:01
 

Wpływ konsultacji społecznych na PPPKonsultacje społeczne ot nieodzowny element każdego przetargu którego przedmiotem będzie partnerstwo publiczno-prywatne. Od nich zleży bardzo wiele, gdyż to właśnie one w głównej mierze będą decydować o tym, czy dana inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana.

 

Organizowany przez instytucję publiczną głosowanie w danej społeczności ma odpowiedzieć na pytanie czy projekt poprzez partnerstwo publiczno-prywatne będzie mógł zostać rozpoczęty w zakładanych przez władze terminach. Jak pokazuje wiele sytuacji nie zawsze jest to jednak możliwe, gdyż niektóre społeczności po prostu nie chcą się zgodzić na zniszczenie ich środowiska poprzez chociażby budowę autostrad czy też obwodnic aby odciążyć obecne drogi. Dobrym przykładem jest chociażby Dolina Rospudy.

 

Nie ulega jednak wątpliwości jednak że konsultacje społeczne muszą się odbywać zawsze, kiedy ot na terenie pysznych inwestycji publicznych znajdują się domy oraz inne budynki mieszkalne. Wiąże to więc nie jako partnerstwo publiczno-prywatne z zapłatą odszkodowań przez podmioty publiczne osobom wysiedlanym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wpływ konsultacji społecznych na PPP
Nick: