Dodany: 2012-02-29 12:20:46
 

Rozwój PPP w PolsceNikt nie ma wątpliwości, że partnerstwo publiczno - prywatne do doskonały sposób na prowadzenie biznesu. Z jego mnóstwa możliwości może dziś skorzystać praktycznie każda firma a nie tylko duża korporacja, choć tej będzie oczywiście znacznie łatwiej wystartować w przetargu, gdzie konieczne będzie uiszczenie w odpowiedniej wysokości wadium umożliwiającego wzięcie w ogóle4 udziału w licytacji.

 

Mało kto jednak zastanawia się nad tym w jaki sposób i od czego wzięło swój początek partnerstwo publiczno - prywatne które dziś tak dynamicznie się rozwija. Pierwsze jego zwiastuny pojawiły się już kilkadziesiąt lat temu, kiedy to nasz kraj potrzebował podnieść się ze zgliszczy drugiej wojny światowej.

 

Obecny rozwój tej metody finansowania działalności przedsiębiorstw może rozwijać się dynamicznie dzięki organizowanym przez instytucje publiczne przetargom na rozwój infrastruktury komunikacyjnej, stadionów piłkarskich przygotowywanych do rozgrywek mistrzostw europy jak również budowę hoteli dla osób przybyłych na to właśnie wydarzenie. Inaczej jednak nie ma możliwości aby szybko budować aniżeli właśnie partnerstwo publiczno - prywatne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rozwój PPP w Polsce
Nick: